Atrakcje w okolicy

Okolice Smołdzina to raj dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek – trasy rowerowe, spływy kajakowe, nordic walking, bieganie. U nas nie da się nudzić. Od morza dzieli nas niecałe 3km –dojazd do parkingu przy plaży ok. 5min. drogi samochodem.

Latarnia Czołpino

Latarnia morska, zlokalizowana na terenie leśnym w sercu Słowińskiego Parku Narodowego. Latarnia oddalona jest od linii brzegowej o 1km, a z jej szczytu (55m n.p.m) rozpościera się piękny widok na ruchome wydmy, morze, jeziora Łebsko i Gardno.

Wydma Czołpińska

Porośnięte trawami piaskowymi pagórki Wydmy Czołpińkiej to punkt zdecydowanie obowiązkowy na liście nadmorskich wycieczek w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego. Obok wydmy Łąckiej jest to najbardziej rozpoznawalna wydma w parku. Szlak rozpoczyna się na parkingu pod Muzeum Latarnika i prowadzi malowniczymi pagórkami wprost na plażę.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Skansen, obrazujący życie i kulturę ludności zamieszkującej obszary pomiędzy jeziorami Łebsko i Gardno na przełomie XIX-XX wieku. Muzeum składa się z chat rybackich a także zabudowań gospodarczych tamtejszych społeczności. Wnętrza pomieszczeń pozwalają przenieść się w czasie i wczuć w życie Słowińców.

Wieża widokowa Rowokół

Wieża widokowa położona na górze Rowokół (115 m n.p.m.) świętej górze Słowińców, będącej kiedyś miejscem kultu pogańskiego. Rozpościera się z niej piękny widok na okolicę.

Jezioro Łebsko i Gardno

Łebsko – położone na wschód od Smołdzińskiego Lasu, trzecie co do wielkości jezioro w Polsce; można wybrać się tutaj na kajaki lub rejs pasażerski po jeziorze

Gardno – położone na zachód od Smołdzińskiego Lasu, przez jego środek przepływa rzeka Łupawa, jezioro stanowi atrakcję dla kajakarzy, żeglarzy czy windsurfingowców

 

Trasy Rowerowe

1) Trasa rowerowa ROWY ok. 30km  (Smołdziński Las – Rowy – Smołdziński Las)

Wycieczka do Rowów to opcja dla rodzin z dziećmi i osób pragnących zaczerpnąć atmosfery nadmorskiego kurortu. Będzie szansa na zjedzenie gofra czy wędzonej rybki jak i obejrzenie portu morskiego. Trasa prowadzi głównie ścieżkami leśnymi o dobrym utwardzeniu, nadadzą się praktycznie każdego rodzaju rowery.

 

2) Trasa rowerowa WOKÓŁ JEZIORA ŁEBSKO ok. 60km (Smołdziński Las- Łeba – Smołdziński Las)
 
Opcja bardziej wymagająca, prowadzi w połowie ścieżkami leśnymi – przydadzą się tutaj rowery z szerszym bieżnikiem, zwłaszcza po opadach deszczu (lasy Kluki). Po drodze można zachwycić się przepięknymi terenami dzikiej przyrody, zdecydowanie mniejsza ilość turystów niż na poprzedniej trasie. Po dotarciu do Łeby można wracać tą samą drogą lub wybrać opcję powrotu brzegiem morza, która to przy dobrej pogodzie zapewnia niesamowite przeżycia 🙂
 

 

3)  Trasa rowerowa PAŁAC DAMNICA ok. 55km (Smołdziński Las – Siecie – Żelkowo – Damnica)
 
Trasa łączy w sobie wiele opcji, prowadzi przez lasy, łąki, pola, wsie i drogi asfaltowe. Powierzchnia ścieżek jest utwardzona, nadaje się do wszystkich typów rowerów. Decydując się na tę opcję, poczujemy wiejską sielankę w każdym tego słowa znaczeniu. Na końcu trasy czeka nas wybudowany w latach 70 XIX wieku Pałac w Damnicy.
 

 

Zapytaj o miejsce

Napisz do nas i dowiedz się czy mamy wolne miejsca w twoim terminie.